Кожен з читачів тримав у руках американську валюту і точно знає, що «зелені» є символом успіху і синонімом багатства. Тому сьогодні ми вирішили привідкрити завісу на історичні факти з становлення долара як основної світової валюти. Про знак долара ми розповідали раніше, а сьогодні зупинимось саме на історії «зеленого».

Назва валюти «долар» бере свій початок від введеного на території Німеччини у XVI столітті талера, який згодом теж перестав бути офіційною грошовою одиницею, проте усне звучання «dalar» продовжило своє існування.

Отже, наприкінці XVI століття уряд США ввів в обіг нову валюту із старою назвою. Приблизно з того часу вміст грошової одиниці становив близько 1,6 грамів золота, який пізніше зменшився на одну десяту грама і в такому вигляді проіснував аж до тридцятих років XX століття.

В період становлення після Другої світової війни, економіка Сполучених штатів стрімко зростала, цей ріст було відчутно настільки, що країна стала першою так званою «супердержавою». Саме в цей період потік американських доларів ринув до ослаблених війною європейських країн. Варто зазначити, що крім уваги звичайних громадян, ця валюта займала все більше місця серед активів національних банків Європи, що ще раз підтверджувало загальну довіру.

Однак, вже до 1970-х років, долар зазнавав кількох хвиль девальвації, що спричинило його подешевшання приблизно в 10 разів, якщо порівнювати з 2016-м роком.

Всі негативні фактори знецінення не стали перешкодою для визнання американської валюти однією з основних у світі, нею без проблем можна розрахуватись у більшості країн. А частина держав Південної Америки та Африки навіть проголосила долар національною валютою.

Цікаво, що абсолютно всі купюри, які уряд США випустив від 1861 року вважаються платіжним засобом, не змінюючи своєї номінальної вартості. Тобто, ці гроші ніколи не знецінювались.

Долар, як назву національної валюти використовують практично всі американські колонії, які вийшли із складу країни. Таким чином, отримали життя канадський, сінгапурський, барбадоський та інші долари.

Ще одним беззаперечним фактом є те, що американська валюта найчастіше стає ціллю фальшивомонетників. Кількість підроблених доларів з кожним роком зростає, а виявити їх стає все важче. Цьому також сприяє далеко не досконала система захисту банкнот від підробок, яка зазнавала останніх доопрацювань ще у 2010-му році.