Ізраїль – держава, що знаходиться в  Азії. Була створена в 1948 році після трагічних подій Другої світової війни. Держава Ізраїль є країною євреїв, поряд з якими проживають також араби та представники інших національностей та релігій.

Офіційною валютою держави з часу створення та до 1985 року був шекель (згодом відомий як старий), який замінено шекелем новим.

Монети

Монети Ізраїлю
Новий шекель поділяється на 100 агори, які є, здебільшого, рахунковою одиницею, оскільки в обігу знаходяться тільки 10 агори та ½, або 50 агори (є ще 1 та 5). Крім цього у вигляді монет чеканять 1, 2, 5 та 10 шекелів.

Всі монети – різні за розмірами, вагою та товщиною. Матеріалом для виготовлення монет є алюмінієва бронза, мідь, алюміній та нікель (у сплаві).

Аверси монет відрізняються на всіх монетах. Так, на 1 агорі зображено давню галеру, а також напис “Ізраїль”, на 5 агорах – герб Ізраїлю та напис, на 10 – також герб та напис “Ізраїль”, а на ½ – інструмент ліра, що також присутня на гербі держави. На реверсі всіх монет зображено номінал та дату виготовлення.

Нові шекелі, які виготовленні у вигляді монет, також різні за розмірами та матеріалом (переважають мідно-нікелевий сплав, а також нікель та сталь). На аверсі 1 шекель зображено лілю та герб, на 2 – два роги і герб, на 5 – колони та герб, на 10 – фінікова пальма та герб. На реверсі всіх монет показано номінал, дату та назву держави.

Банкноти

валюта Ізраїлю
Починаючи з 1985 року офіційною національною валютою Ізраїлю є новий шекель. Зараз в обігу знаходяться 20, 50, 100 та 200 шекелів (крім цього, 1, 2, 5 та 10 – у вигляді монет).

Всі банкноти однакові за розміром і, що цікаво, виконані у вертикальному положенні. Кольорова гама дуже яскрава. На аверсі банкнот зображено номінал, а на задньому плані – речі вжитку, людей. На реверсі всіх банкнот зображено видатних культурних і політичних діячів Ізраїлю: на 20 шекелів – Моше Шарета, на 50 – Шмуеля Йосефа Агнона, на 100 – Іцхака Бен-Цві, а на 100 – Залмана Шазара.

У 2008 році було введено в обіг перші в Ізраїлі полімерні банкноти номіналом 20 нових шекелів. Серед цікавих захисних елементів валюти варто сказати про мікротекст, котрий на кожній купюрі інший – його взято з багаторазового повторювання ініціалів діяча, котрого зображено на аверсі.

Щодо використання іноземної валюти в розрахункових операціях – то у звичайних ізраїльських магазинах чи готелях можуть прийняти не тільки долари чи євро, але і чимало видів іншої валюти.

Міжнародним офіційним кодом ізраїльського нового шекелю є ILS.