Людина, яка володіє певними коштами, зазвичай стоїть перед вибором – тримати їх вдома «під матрацом» чи зробити так, щоб ці кошти працювали і приносили прибуток. Консервативно налаштовані люди бояться ризикувати і вивчати різні можливості інвестування, тому їхні гроші потихеньку з’їдає інфляція. А от ті, хто розуміє переваги так званого пасивного доходу – активно цим користуються. Проте і тут існує дилема: куди краще інвестувати гроші – так, щоб отримати максимальний прибуток за мінімальних ризиків. Ми одразу хочемо Вас запевнити – ідеального фінансового рішення просто неіснує, адже в кожного є свої переваги і недоліки. Проте, зараз спробуємо їх розглянути детальніше і пояснити всі нюанси, які можуть Вас зацікавити.

Загалом всі інвестиції умовно поділяють на три найголовніші види:

  1. Спекулятивні інвестиції – це процес придбання яких-небудь активів з метою їхнього подальшого перепродажу за більш вигідною ціною. Сюди можна віднести торги на будь-яких біржах, придбання і перепродаж нерухомості чи інших дороговартісних речей тощо. Також до спекуляцій належать інвестування в акції для продажу чи навіть купівля валюти та дорогоцінних металів з надією на їхнє майбутнє подорожчання.
  2. Купівля боргових зобов’язань – цей вид інвестицій полягає у вкладенні коштів у компанії чи фінансові установи під певні відсотки, які і будуть вважатися прибутком інвестора. До цієї категорії належать депозити і вклади у банках чи інших фінансових установах, інвестування в різного роду облігації тощо.
  3. Створення грошового потоку являє собою вкладення коштів у певні активи, які будуть приносити постійний стабільний дохід. Сюди можна віднести покупку нерухомості з метою здачі її в оренду, інвестування у бізнес-проекти, купівля цінних паперів, які будуть приносити дивіденди тощо.

Як бачимо, варіантів куди краще інвестувати гроші є чимало, та чи будуть вони однаково всім корисні. Зараз спробуємо їх порівняти. Отже, спекуляції з коштами – це один з найшвидших способів отримання прибутку, проте вони потребують постійної активності з боку інвестора. Адже, одна покупка з метою перепродажу принесе дохід тільки один раз. Тому, цією категорією скористаються інвестори з активною життєвою позицією і великим бажанням заробляти.

Наступна категорія – навпаки не потребує особливих втручань від вкладника, проте регулярно буде приносити свою частку доходу. Недоліком інвестицій  у боргові зобов’язання є, зазвичай, менші суми прибутку, ніж у попередньому випадку.

А от правильне створення грошового потоку здатне принести своєму інвестору чи не найбільші суми доходу. Проте, як показують статистичні дані саме в цій категорії найменша кількість інвесторів. Це пояснюється тим, що насправді організувати прибутковий грошовий потік дуже складно і далеко не всім це вдається.

Загалом, кожен вид інвестування – це набір переваг та ризиків в певному співвідношення, тому їх слід розглядати індивідуально. Щодо ризиків – то їх ніколи не варто упускати. Саме тому ми рекомендуємо не інвестувати всі кошти тільки в один проект – яким би надійним і стабільним він не здавався на початку. Як приклад, наведемо ситуацію, яка відбувалася перед розпадом СРСР – переважна більшість наших співвітчизників вкладали всі свої наявні кошти в Ощадбанк, який на той час був верхом надійності. І в один момент все зникло – як гроші, так і Ощадна каса. Саме тому найкраще правильно розподілити власні кошти для різних категорій інвестиційних проектів – цим самим Ви забезпечите вищий рівень захищеності своїх грошей.