Для тих, хто розглядає нові варіанти інвестування пропонуємо познайомитися з цікавим способом заробітку, таким як нумізматика. Може, комусь даний варіант здасться несерйозним або надто ризикованим, але хочемо Вас запевнити – як показує практика, ризики в цій сфері дуже невеликі і судячи з того, що деякі монети коштують мільйони доларів – даний бізнес насправді може збагатити свого власника.

Ще однією причиною, яку часто закидають противники цієї ідеї – знання. Мотивують це тим, що для того, щоб вигідно інвестувати в монети, треба знати їхню історію, цінність, перспективи подорожчання тощо. Насправді, за словами досвідчених колекціонерів, для початку мати глибокі знання зовсім необов’язково, адже вся потрібна інформація зазвичай знаходиться у вільному доступі – інтернеті, книгах або журналах.

Щоб зрозуміти в чому полягає нумізматика, пропонуємо розглянути категорії, на які можна поділити дану сферу:

  • Колекціонування монет, що виготовлені з дорогоцінних металів.
  • Колекціонування пам’ятних та ювілейних монет, які регулярно випускають більшість країн світу.
  • Колекціонування старовинних монет, що вийшли з обігу.

Монети з дорогоцінних металів (зазвичай, це золото, срібло, платина, а також їхні поєднання у біметалевих зразках) в основному купляють за ціною номіналу у банках чи інших фінансових установах і вже чи не з першого дня після покупки вони починають приносити дохід своєму власнику. Такі монети володіють не тільки нумізматичною, але і ювелірною, художньою, а якщо вони старовинні – то ще й історичною цінністю. Єдиним, при цьому невеликим ризиком є те, що ціни на дорогоцінні метали постійно коливаються, але знавці запевнюють, що такі коливання є незначними і надто сильно впливати на ціну монет не зможуть.

Колекціонування пам’ятних та ювілейних монет з метою їхньої подальшої реалізації є одним із найпростіших видів інвестування. Пояснюємо – майже кожна країна світу часто випускає власні серії пам’ятних монет, які присвячуються певній події, тому дістати такі зразки набагато легше і дешевше, ніж інші. Буквально через кілька років цінність таких монет зростає в рази і часто колекціонери даної країни готові вкладати  величезні гроші, щоб викупити ті чи інші зразки.

Колекціонування старовинних монет вважається найбільш поширеною категорією нумізматики, а її зразки – часто значно дорожчі від інших. Практично всі старовинні та рідкісні монети являють собою історичну та археологічну цінність – в залежності від року випуску та наявної кількості в інших колекціях. Для прикладу, монетку номіналом 1 цент з пробної серії, яку Монетний двір США виготовив ще у 1972 році, кілька років назад було продано на аукціоні за більш ніж мільйон доларів (!). Звісно, далеко не всі зразки мають таку цінність, але саме цей випадок можна використовувати як стимул досягнути більшого.

Згідно статистичних даних, середньомісячний дохід колекціонера-нумізмата з кількарічним стажем сягає 4-5 тисяч умовних одиниць – погодьтеся, досить непоганий результат як для «несерйозної» справи! І до цього варто додати, що інвестування в дану сферу є значно вигіднішим і менш ризикованим, ніж, наприклад, в банківські рахунки чи акції.

Сподіваємось, що вище наведеними фактами змінили Вашу думку про нумізматику, як звичайне хобі. І як мінімум – дана сфера надійно збереже і примножить Ваші гроші, а як максимум – створить оптимальний бюджет для комфортного життя.