Переважна більшість підприємців на початку своєї діяльності стикаються, як правило, з майже однаковими проблемами, які створюють певні незручності. Оскільки саме в цей період активного зростання бізнесу в підприємців-новачків зазвичай немає більш досвідчених друзів, в яких можна спитати поради, ми вирішили проаналізувати найбільш важливі проблеми для початківців сфери бізнесу.

Отже, згідно з статистичними даними, гарантією успіху не є залежність між успішним бізнесом і наявністю стартового капіталу, також вища чи спеціальна освіта не можуть гарантувати того, що бажаючий стати бізнесменом досягне своєї мети.

Якщо проаналізувати американську сферу бізнесу, то там біля 90% успішних підприємців не мають повної вищої освіти і цей факт абсолютно не заважає їм наліво-направо роздавати поради типу «як стати мільйонером». Якщо взяти для прикладу Україну, то тут ситуація кардинально інша, проте навіть в нашій державі переважна більшість відомих бізнесменів отримали свою вищу економічну освіту і захистили дисертації уже будучи заможними людьми. Давайте спробуємо розглянути найважливіші правила, яких варто дотримуватись новачкам у сфері бізнесу задля досягнення успіху.

Перше і найважливіше правило – бути готовим до ризику. Для підприємця-початківця ризик в роботі – це кардинальні зміни звичного способу життя без отримання гарантованих результатів. До цієї категорії відносяться також і всі ризики, пов’язані з бізнес-партнерами, найманими працівниками, зовнішніми та внутрішніми обставинами тощо.

Цей фактор також передбачає постійне робоче напруження і майже повну відсутність вільного часу, адже саме початковий період розвитку бізнесу потребує максимального контролю.

Друге правило – креативність. Одразу хочемо сказати, що вигадувати велосипед не доведеться. Для прикладу візьмемо успішні бізнес-проекти з США – переважна більшість їхніх ідей є запозичені і вдосконалені. А в свою чергу більшість вітчизняних проектів є клонованими і модернізованими прикладами з Заходу. Саме тому, стоячи перед вибором, варто спочатку детально проаналізувати найбільш успішні бізнес-ідеї обраної сфери – можливо, Ваш успіх вже поруч.

Третє правило успіху – комунікабельність. Тут важливо розуміти людську психологію, типи характерів, темпераментів, адже насправді як підприємцю-новачку, так і вже успішному бізнесмену доводиться дуже багато спілкуватися з людьми – від важливих партнерів, постачальників, клієнтів, банків, до звичайних найманих працівників. Найважливішою порадою тут буде вибирати правильний підхід до кожної людини і різними способами впливу намагатися знайти спільну мову.

Четверте правило – вміти програвати. Важливо зрозуміти, що бізнес ділиться на «чорні» і «білі» смуги, які чергуються. І навіть найуспішніший проект за час свого існування зазнавав певних невдач. Саме тому не варто впадати у депресію при перших негативних факторах і пам’ятати, що рано чи пізно таки настане «біла» смуга.

         П’ятим правилом можна назвати вміння розподіляти повноваження. Зазвичай підприємець-початківець прагне повністю і самостійно контролювати ситуацію, але згодом це призводить до перевтоми і стресів. Тому ми радимо правильно розподіляти повноваження між Вашими працівниками, які є найбільш відповідальні і яким Ви довіряєте.

Наприкінці хочемо зазначити, що не можемо гарантувати успіх бізнесу, проте з дотриманням цих важливих правил Ви обов’язково наблизитеся на кілька кроків ближче до своєї мети