Сократ – давньогрецький філософ, він з перших мислителів, який задумувався питанням людської особистості, праці якого знаменують перевороти в філософії і початком переходу від розгляду природи та світу до початку розгляду людини.

Секрет цього давньогрецького мудреця допоможе Вам у бізнесі незалежно від сфери – чи це торгівля, чи сфера послуг. Ви значно збільшите продажі та потік клієнтів, помітно знизите процент відмов від Ваших пропозицій. Мудра порада відіграє неабияку роль у становленні Вас як успішної людини. Ну і звичайно, Ви зможете його використовувати у повсякденному житті та насолоджуватись результатом.

Суть секрету

Коли Ви починаєте розмову з клієнтом або пересічною людиною, не починайте її з тих тем, за якими у Вас можуть виникнути різні погляди. Як правило, це теми здоров’я, політичних поглядів, та віросповідання. Вам краще зробити навпаки, намагаючись вловити ті погляди, які у Вас з співрозмовником схожі і в подальшому акцентувати увагу на них. Частіше підкреслюйте те, що Ви разом прагнете одного і того ж, і різниця у Ваших переконаннях відноситься тільки до методів, а не до кінцевої цілі.

Добивайтеся того, щоб з самого початку бесіди співрозмовник говорив:  «Так, так», старайтеся зробити так, щоб якнайдовше людина уникала слова «ні».

Чому?

Негативна відповідь – найбільш важкопрохідна перепона. Его і самолюбство Вашого співрозмовника заставляє бути вірним сказаному, це вже пізніше він може зрозуміти, що відповідь «ні», була як мінімум нерозумною, але, на жаль, ми з того не отримаємо абсолютно ніякої користі. Саме тому, з самого початку діалог потрібно направляти в місце згоди та підтвердження думки.

Людина з розвинутими комунікабельними здібностями вміє з самого початку розмови добиватися декількох «так». Цим вона налаштовує співрозмовника на позитивну реакцію, надаючи процесам думки загальне позитивне направлення на протязі всього діалогу.

Психологічна схема цього процесу доволі проста. Коли людина говорить «ні» – і насправді так думає, – вона робить набагато більше, ніж коли просто говорить слово «ні» і нічого під цим немає. Весь її організм налаштовується на негативну хвилю і займає оборонні позиції.

І зовсім протилежні процеси і дії відбуваються, коли людина говорить «так», ніяких негативних реакцій не відбувається, організм та психологічна система навпаки відкриваються для сприйняття. Таким чином, ми користуємося хитрістю і обводимо навколо пальця людський мозок.

Тому, роблячи висновок, хочемо сказати – чим більше «так» Ваш співрозмовник говорить протягом всієї бесіди, тим більший стає шанс почути позитивну відповідь на остаточну вашу пропозицію.