Незважаючи на слабку економічну ситуацію, довготривалу кризу та інші несприятливі для бізнесу фактори, українці не втрачають надії і самі створюють краще життя, розробляючи надуспішні стартапи, вириваючись на технологічну передову.

Інноваційність вітчизняних проектів підтверджується і показниками інвестування – з початку поточного 2016 року суми коштів, що вкладаються у стартапи з позначкою MADE IN UKRAINE зросли на 36% у порівнянні з минулорічними. На даний час ця сума складає понад $ 4,8 млн. Погодьтеся, звучить мотивуюче, чи не так?

Сьогодні до Вашої уваги п’ять найвідоміших і найбільш успішних вітчизняних стартапів:

DepositPhotos

Дану компанію було засновано у 2008 році в Києві. Суть діяльності полягає у посередництві між продавцями і покупцями якісних фото, векторних зображень та відео. Вже через перших три роки успішної діяльності вартість активів компанії перевищила суму в $100 млн.

Сьогодні DepositPhotos вважається одним із найбільших фотобанків у світі – його активно використовують майже у 200 країнах.

Petcube

Даний проект створено у 2012 році, проте вже за короткий час досягнув приголомшливого успіху. Цікаво, що кошти для втілення цієї ідеї було зібрано за допомогою платформи Kickstarter. Зараз Petcube отримав чимало нагород міжнародного значення, серед яких і почесне звання найкращого стартапу в конкурсі Europas.

Цей прилад має форму куба і дозволяє власникам спостерігати за своїми домашніми улюбленцями, розмовляти і навіть гратися з ними за допомогою лазера.

Grammarly

Проект заснували у 2007 році двоє киян. Більшої популярності він набув за кордоном, ніж в Україні. На даний час налічується близько 10 мільйонів користувачів цього сервісу, при цьому укладено понад 700 контрактів на співпрацю не тільки з комерційними компаніями, але і навчальними закладами у різних куточках планети.

Суть проекту полягає у роботі з англомовними текстами, у яких програмне забезпечення виявляє і виправляє граматичні помилки, при цьому даючи користувачеві пояснення.

TemplateMonster

Компанію було засновано у 2002 році у Миколаєві, саме тут було введено поняття шаблону сайту. Буквально через кілька років TemplateMonster перетворилася у гіганта-розробника макетів веб-сайтів. Конкуренти просто не мали шансів змагатися з ними – десятки пропозицій поряд з сотнями тисяч у TemplateMonster.

Terrasoft

Проект розпочав життя у 2003 році. Це відомий у західному світі виробник CRM-систем. Суть роботи системи полягає у оптимізації процесів взаємодії між компаніями та їхніми клієнтами, автоматизації маркетингу тощо. Основні програмні продукти спрямовані для використання у корпораціях з великою кількістю співробітників, проте також без проблем можуть бути корисними для невеликих компаній.

Загалом, українські стартапи нічим не відрізняються за якістю і популярністю від західних, що ще раз підтверджує перспективи вітчизняного ринку новітніх технологій. Сподіваємось, що ці історії успіху надихнуть Вас на нові звершення!