Оцінка монет

Роль оцінки монет у сфері нумізматики важко переоцінити, адже саме правильне застосування цього атрибута допоможе уникнути придбання підробок, істотно зекономити кошти в деяких випадках та відчутно збагатитися в інших. Для прикладу, у Вас вдома валяється стара скарбничка, в якій знаходяться кілька давніх бабусиних монеток. Так от, при правильній оцінці, може виявитись, що вартість цих дрібничок може сягати кількох сотень, а то і тисяч гривень. Проте, так само існує вірогідність, що такі монети можуть коштувати і 10-15 гривень.

Для експерта, який працює з монетами певний час, не складе труднощів оцінити монету за видимими особливостями. На відміну від професіоналів, новачкам або людям, що взагалі не знайомі з нумізматикою, набагато важче, а іноді практично неможливо правильно визначити всі фактори стану монети та її вартість. Тому часто таким власникам монет доводиться просити допомоги. При цьому, багато новачків вважають, що для оцінки достатньо інформації в електронних каталогах чи інших інтернет-ресурсах. Насправді, крім року випуску, номіналу та інших загальних характеристик, велику роль у визначенні вартості відіграє фізичний стан монети, правильність проведення чисток та інші атрибути.

Загалом при оцінці монет використовують такі ступені стану:

Також варто зазначити, що загальну оцінку монети складають стан аверсу, реверсу та в меншій мірі стан гурта. При цьому, на кінцеву оцінку впливає саме та сторона, що знаходиться в найгіршому стані. Тобто, якщо взяти монету, аверс якої можна оцінити як хороший, а реверс – середнього рівня, то загальної оцінкою має стати саме середній рівень.

Загалом, безпомилково і дуже швидко оцінити монету зможуть тільки професіонали, а новачкам ще довго прийдеться набиратись досвіду, щоб самостійно визначити справжню ціну зразка. Ми рекомендуємо при виникненні будь-яких запитань чи сумнівів питати поради саме у спеціалістів, для прикладу, на спеціалізованих форумах чи антикварних крамницях.