Мабуть, кожен з читачів стикався з випадками, коли надокучлива реклама заважала перегляду фільму, прочитанню цікавої публікації чи здійсненню інших операцій в Інтернеті. Або під час прогулянки містом чи не кожен помічав нав’язливі, надто пістряві білборди, сітілайти чи просто вивіски, часто сумнівної якості. Це все приклади «поганої» реклами, якщо бути точніше – дані способи привернути увагу результативно працювали енну кількість років назад і на даний час вже трохи застарілі.

Якщо це «погана» реклама, тоді яка – «хороша»? На це запитання однозначної відповіді немає, адже всі напрями бізнесу дуже різні і в них так само по-різному працюють однакові маркетингові стратегії. Але існують певні фактори, які об’єднують справді результативну в наш час рекламу. В першу чергу – це креативність. Для прикладу, компанія Kinkos, що спеціалізується в реалізації канцелярського приладдя, запропонувала увазі своїх потенційних клієнтів кольорові маркери вище людського зросту, які креативно вписувались в міські пейзажі. Для прикладу, над жовтим бордюром розмістили маркер жовтого кольору таким чином, щоб складалась картина, ніби бордюр зафарбували в жовтий саме цим маркером.

Реклама як витвір мистецтва – це ще один напрям сучасної маркетингової галузі. Це можуть бути як об’ємні малюнки, аморфний живопис, так і банери, висотою кілька поверхів. Зазвичай, над такими шедеврами працює ціла команда маркетологів та аналітиків, щоб максимально зацікавити аудиторію.

Ми навели всього кілька прикладів сучасних маркетингових стратегій, які дають високі результати. Але насправді важливо розуміти, що реклама – це потужний засіб, що має вплив на потенційних клієнтів, громадську думку та пресу. І якщо використати цей засіб правильно, результати не примусять себе довго чекати.

Зараз на рекламному ринку в боротьбі за увагу аудиторії використовуються дедалі витонченіші, більш продумані стратегії в порівнянні з тими, що мали місце ще буквально кілька років назад. За словами маркетологів, потенційні клієнти зараз стали дуже вимогливими до якості інформації і щоб зацікавити їх, доводиться докладати ще більше зусиль.

Загалом, будь-яка кампанія на рекламному ринку складається з таких частин:

  • Аналіз ніші і постановка завдання;
  • Розробка макету і виконання завдання;
  • Оцінювання результатів.

Початковий аналіз ніші і потреб цільової аудиторії дає можливість зрозуміти всі нюанси подальшої роботи з даним напрямом. На цьому етапі спеціалісти вивчають конкурентів і товари, що вони рекламують, а також ємність самого ринку. Після цього здійснюється робота над постановкою маркетингового завдання з врахуванням отриманих результатів аналізу. Тоді розробляються первинні макети програми і виконується поставлене завдання. Через деякий час після оприлюднення кампанії спеціальна команда маркетологів аналізує отримані результати і за потреби коригує певні особливості маркетингової стратегії.

Якщо підсумувати все вище сказане, можна сміливо стверджувати, що реклама насправді є рушієм бізнесу, адже має вплив на всі його прояви. При цьому рекламний ринок зараз настільки переповнений, що для того, щоб захопити увагу потенційних клієнтів, варто розробляти кардинально нові якісні маркетингові стратегії.