Форекс останнім часом набуває дедалі більшої популярності серед наших співвітчизників. Рекламні кампанії аж кишать обіцянками легких грошей і ледь не гарантованого заробітку всім, хто долучиться. Тому ми спробували розібратись що у насправді є реальністю, а що вигадками.

Форекс – це просто

Найбільш поширений міф якраз полягає у тому, що заробляти на цьому ринку надзвичайно просто, і це може зробити будь-хто всього лиш прочитавши кілька навчальних розділів чи переглянувши кількагодинне відео. Ще один міф, до того ж затратний, полягає в придбанні супер-результативної стратегії, яка гарантовано допоможе покупцю заробити. Звісно, зароблять в цьому випадку тільки ті, хто продає ті ж навчальні матеріали чи стратегії.

Форекс – це гра в казино

Даний міф народився після відомих фраз «гра на форекс» чи «гра на біржі». Насправді, все далеко не так просто, і якщо людина долучається до біржа тільки щоб «грати», то рано чи пізно отримає програш. Успішні трейдери докладають чимало зусиль, для того, щоб досягти успіху, і це ніяк не залежить від удачі і чи одягнений він сьогодні у «щасливу» сорочку.

Новачок легко досягне успіху, якщо буде копіювати стратегії інших гравців

Важливо розуміти, що біржа – це не та сфера, де скопіювавши чиїсь дії можна досягнути успіху. Іноді, трейдерам-початківцям щастить отримати перші доходи наслідуючи більш досвідчених, але це швидше виняток, ніж правило. Адже, форекс, як і будь-яка фінансова біржа працює за принципами маневреності, гнучкості та непередбачуваності, тому тим, хто хоче досягти успіху треба дуже багато працювати.

Форекс – це шахрайство

Таку позицію часто можна почути від людей, які або особисто зазнали невдачі на біржі або просто налаштовані скептично. Тут важливо зрозуміти, що справді існує чимало шахраїв, які заробляють, прикриваючись цією біржею. Для прикладу ті, хто продає довірливим трейдерам-новачкам псевдо-результативні стратегії чи навчальні матеріали, які гарантовано принесуть прибуток. Тут все залежить від самого трейдера – чи захоче він скористатись такими  сумнівними послугами і потрапити на гачок до шахраїв. При цьому також існує велика кількість порядних компаній, менеджерів, трейдерів та брокерів, які чесно і сумлінно виконують свою роботу, отримуючи при цьому прибуток.

Для успіху потрібен солідний стартовий капітал

Як показує практика, навряд чи початківцю потрібні великі суми вкладів для стартового капіталу – звісно, якщо він не хоче навчитися на власних помилках і втратити цю суму. Насправді, ніякі кошти не можуть змінити курсу валют (якщо це не кілька мільярдів доларів), тому починати кар’єру трейдера варто з невеликих сум – це допоможе практично зрозуміти нюанси роботи і при цьому не розоритись.

Сподіваємося, що наш короткий огляд допоміг Вам зрозуміти справжню суть біржі форекс і прийняти важливі для себе рішення. Єдиною і найбільш ефективною порадою для тих, хто планує стати трейдером є мотивація – для успіху потрібно дуже багато і наполегливо працювати, саме цей спосіб, а не складні стратегії чи великі стартові капітали, допоміг піднятись на вершину успішним на сьогодні гравцям цієї біржі.