Запитання «де взяти гроші на відкриття бізнесу» вважається головним болем для переважної більшості бажаючих стати підприємцями. Стартовий капітал є обов’язково складовою успішного початку бізнес-діяльності. Зазвичай, загальна його сума визначається в процесі складання бізнес-плану, за допомогою якого можна підсумувати конкретні цифри. Якщо підприємець-початківець володіє необхідними коштами – звісно, ця проблема відпадає. Проте, якщо грошей немає, а ідея бізнесу є конкурентоспроможною, бізнес-план реально втілити, і у Вас багато амбіцій – не впадайте у розпач. Ми знайшли кілька варіантів виходу із ситуації.

Першим і найпопулярнішим варіантом є кредит на розвиток бізнесу. Такі види кредитів для малого і середнього бізнесу надають чи не всі фінансові організації. Для того, щоб зацікавити потенційних клієнтів, кредитні установи постійно розробляють велику кількість гнучких програм. Недоліки такої співпраці повністю спрогнозовані – підприємців-новачків навантажують надто високими відсотковими ставками, які рідко опускають нижче 25%.

Як відомо, будь-який бізнес на початкових етапах діяльності практично не здатний приносити відчутний прибуток, тому для свого страхування кредитні установи вимагають застави у вигляді будь-якого рухомого чи нерухомого майна. Якщо Ви запланували скористатися банківськими послугами для отримання кредиту для бізнесу, ми рекомендуємо дуже уважно вивчити всі ризики, які можуть загрожувати Вашій справі, зважити всі «за» і «проти» перед процесом кредитування.

Приватні інвестиції – ще один спосіб отримати гроші для бізнесу, але тільки в тому випадку, коли Ваші напрацювання у вигляді бізнес-плану є справді перспективними та конкурентоспроможними. Вагомою перевагою цього способу є в кілька разів нижча процентна ставка, ніж у стандартних кредитних організаціях – зазвичай, вона не перевищує 7-10%. Проте, не все так просто, як здається – у випадку невдачі штрафні санкції значно більші, ніж банківські, і в деяких випадках можуть перевищувати саму суму боргу.

Якщо Ви запланували зосередитись саме на приватних інвестиціях, ми рекомендуємо шукати підтримку для початку серед інших підприємців Вашого регіону. Якщо пощастить, Ви отримаєте не просто інвестора, але і бізнес-партнера, який так само буде зацікавлений у розвитку Вашого проекту.

Ще одним варіантом, який ідеально підійде для малого бізнесу – відкриття ПП або ТОВ вважається взяти гроші в борг. Якщо Ваші знайомі чи друзі володіють необхідною сумою і готові її вкласти – це чудова нагода започаткувати сімейний бізнес. Проте, в разі краху проекту будьте готові до того, що стосунки з близькою людиною можуть зіпсуватись.

Ми сподіваємось, що Ви знайдете найбільш оптимальний для Вашого проекту варіант. Будьте готові до можливих ризиків, ретельно аналізуйте всі фактори, що впливатимуть на розвиток бізнесу і будьте впевнені у власних можливостях.