Найбільш поширений у світі вид інвестицій – це банківський депозит. Дуже простий спосіб не просто надійно зберегти свої гроші, але і навіть в якійсь мірі примножити їх. Проте, іноді буває дуже складно розібратися з економічною термінологією видів і підвидів таких вкладів, тому спробуємо розглянути детальніше що таке депозит і з чим його їдять.

Отже, дослівно слово «депозит» означає «щось, що віддано на збереження». Іншими словами, це передача банку певної суми коштів на попередньо узгоджений термін зберігання. Фінансова система передбачає не тільки вкладення коштів, але і цінних паперів, дорогоцінних металів, різноманітних внесків і навіть нерухомості.

Проте, для людей, які бажають швидкого збагачення, такий спосіб ми не рекомендуємо. Справа в тому, що відсоткові ставки, які пропонує банк зазвичай з’їдає інфляція, і сума прибутку виходить якщо не нульова, то дуже невелика. При цьому, банківський депозит вважається одним з найбільш безпечних способів вкладення грошей, яким користуються мільйони людей у всьому світі.

Які є види депозитів? Насправді, їх класифікують за різними факторами:

  • За терміном зберігання вкладення поділяють на короткострокові та довгострокові. Короткострокові – це депозити терміном до півроку, довгострокові – всі інші.
  • За формою повернення коштів: до запитання (депозити, кошти з яких можна зняти в будь-який момент, зазвичай відсоткові ставки тут невеликі), умовні (відповідно до умов в укладеному договорі) та строкові (відсоткові ставки тут пропорційно зростають до суми вкладених коштів, зазвичай, їх не можна знімати швидше встановленого терміну та поповнювати).
  • За категорією інвестора вкладення можна розділити як депозити для фізичних осіб та депозити для юридичних осіб.
  • За можливістю поповнення вкладу відповідно до умов договору поділяють на поповнювані і непоповнювані.

Отже, ми розглянули найбільш поширені на даний час види депозитних вкладів і, мабуть, у читачів виникає логічне запитання «в якій валюті розміщувати депозит?». На даний час можна створювати депозити в грошових одиницях будь-яких країн світу. Проте, найбільш популярними є вкладення саме в американських доларах та національній валюті.

Сучасні банки також пропонують послуги мультивалютних депозитів, які передбачають перерахунок за кожною валютою окремо, в основному виконується індивідуально для кожного клієнта банку. Цей спосіб вкладення дуже популярний серед трейдерів, брокерів та інших гравців валютного ринку.

Одним з найважливіших факторів для вибору вкладення є, звісно ж, відсоткові ставки. Їх є два види – плаваючі та фіксовані. Плаваючі ставки залежать від стану різноманітних факторів, що мають вплив на формування фінансового ринку – як політичних, так і економічних. Вони обов’язково попередньо прописуються в договорі з клієнтом, проте без конкретних сум.

Фіксовані – вже від самої назви зрозуміло, що ставка залишається однією і тією ж впродовж всього терміну депозиту і у вигляді конкретної цифри прописується у договорі.

Підсумовуючи все вище сказане, хочемо зазначити, що присутність фінансових резервів у банку – це гарантія вбереження від негативних наслідків непередбачуваних обставин, а грамотність в економічних термінах допоможе Вам зробити вигідну інвестицію у Ваше майбутнє.