Не секрет, що з кожним роком кількість покупців у мережі Інтернет зростає чи не в геометричній прогресії, і кожен з читаючих хоча б один раз купував товари за посередництвом Всесвітньої мережі. Так само часто трапляються випадки, коли той чи інший товар потрібно замовити терміново і взагалі не вистачає часу на моніторинг пропозицій та обрання найбільш вигідної ціни. Саме тоді на допомогу приходять електронні сервіси порівняння цін, котрі в кілька кліків знайдуть для Вас саме те, що Ви шукаєте.
Для стандартної схеми торгового бізнесу така модель не завжди є вигідною. Пояснюємо: існує чимало випадків, коли потенційний покупець приходить до торгового закладу, вивчає характеристики товару, що його цікавить, оглядає його тактильно тощо, і через якийсь час купує цей самий товар за дешевшою ціною в мережі Інтернет, для прикладу, на тому ж Amazon’і. Даний процес зветься шоурумінгом і він є надзвичайно вигідним для покупця, адже дозволяє бачити вживу товар і при цьому платити менше, ніж вказано у звичайному магазині.
За минулорічними даними дослідження Forrester Research, вже до кінця 2017-го року близько 40% роздрібної торгівлі буде проводитись саме через Інтернет. Відповідно, це може стати причиною величезних втрат для рітейлерів. Останні вже шукають найбільш результативні варіанти для виходу з ситуації, що склалася.
Найбільш популярною стратегією, яку обирають рітейлери є поєднання гнучкої системи знижок в інтернет-магазині компанії та активного мерчендайзингу безпосередньо в торговій залі. Гнучкість ціноутворення дозволяє отримувати лідерство в рейтингах сервісів порівняння цін, отже, отримувати увагу цільової аудиторії, а завдяки мерчендайзингу та професіоналізму продавців дозволяє максимально оптимізувати перебування покупця у магазині. Так само багато торгових мереж дають можливість відвідувачу через Wi-Fi додавати продукт, що його цікавить, безпосередньо у кошик на сайті даного торгового закладу для того, щоб за потреби, купити його в один клік.
Часто, самі рітейлери надсилають свої прайси для порівняння до сервісів порівняння цін, отримуючи тим самим своє місце в рейтингу. Але прогрес не стоїть на місці і зараз вже більшість даних сервісів самі можуть моніторити ціни в інтернет-магазинах. Зазвичай, таким методом користуються великі сайти з багаторічним досвідом на ринку.
В Україні сервісів порівняння цін поки що небагато, і вони не користуються такою популярністю, як на Заході. Але навіть в цьому списку вже є свої фаворити. За даними маркетингових досліджень вітчизняного соціологічного центру, більшість українців, котрі користуються сервісами порівняння цін, віддають перевагу ресурсу Price.uа. Перевагами даного сайту визнали наявність відгуків та описів, зрозумілу структуру тощо.
Загалом, з впевненістю можемо сказати, що сучасний ринок стрімко перекваліфіковується під потреби покупців і сервіси порівняння цін відіграють в цих процесах далеко не останню роль.