Про це йдеться в телеграмі регулятора №57-0002/90626, розісланій по банківській системі, передає Depo.ua з посиланням на UBR.

Примітно, що заборона на використання стосується не тільки профучасників, а й користувачів.

“У зв’язку з тим, що правила використання електронних грошей, зазначених вище торгових марок, Національним банком України не узгоджувалися, надання послуг з використанням цих торгових марок користувачам заборонено”, – йдеться в документі НБУ.

У ньому також наголошується, що центробанк погодив роботи внутрішньодержавної системи розрахунків WebMoney.UA.

У телеграмі регулятора не уточнюється, як саме він може вплинути на користувачів заборонених систем електронних грошей. Це питання довелося ставити юристам.

“Виступаючи на судових процесах, юристи Національного банку люблять акцентувати увагу на тому, що можуть впливати лише на роботу банківських і небанківських фінустанов в Україні, і безпосередньо не впливають на споживачів фінпослуг. Хоча, з огляду на повноваження НБУ, можна очікувати, що за допомогою свого фінмоніторингу зможуть заблокувати рахунки людей, які порушують його заборони. Адже люди перераховують кошти, які знаходяться на їх банківських рахунках”, – зазначив старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

У цьому ж документі Нацбанк нагадав, що ще 19 жовтня банки повинні були завершити грошові перерахування з платіжними системами, що входять до списку санкцій Ради Нацбезпеки.

Всю цю інформацію Нацбанк зобов’язав банкірів передати платіжним системам.

Видавець: DEPO.UA