Багато людей вважають, що дорогоцінні та банківські метали – це одне і теж саме. Давайте спробуємо в цьому розібратися.
Дорогоцінні метали – це золото, срібло та метали платинової групи в будь-якому стані та вигляді. Банківські метали – це ті самі золото, срібло, метали платинової групи (платина, паладій) в найвищих пробах, що мають відповідний сертифікат якості та відповідають світовим стандартам. До банківських металів також відносять монети, що виготовлені з дорогоцінних металів. Тобто, банківські метали – це ті самі дорогоцінні злитки найвищої якості, що мають підтверджуючий сертифікат.
Зараз багато осіб, які хочуть вкласти кошти, обирають саме купівлю банківських металів. Адже, за запевненнями фахівців, такі операції мають чимало вигод, серед яких:
- Одна з найбільш надійних можливостей захисту вкладів від нищівної інфляції;
- Зручність у транспортуванні та компактність зберігання;
- Важливою перевагою є те, що не потрібно звітуватися державним органам про купівлю злитків;
- Фінансова вигода полягає у тому, що такі операції не підлягають оподатковуванню податком на додану вартість;
- Якщо на Світовому ринку зросте ціна на метал, який Ви придбали – відповідно, є можливість отримати непоганий прибуток;
Для читачів буде цікаво дізнатись чи багато можна заробити таким способом? Одразу хочемо запевнити вас, що розраховувати на швидкий гарантований прибуток не варто, адже все залежить від цін Світового ринку на метали. Варто зазначити, що останні роки вклади в банківські метали не приносять вкладникам особливих прибутків. Адже, в середньому вартість цих металів впала майже на третину. Це означає, що всі вкладники, які купили злитки на піку ціни зараз втратили багато заощаджень. За прогнозами експертів цієї галузі, найближчим часом ціна на золото і платину ще більше впаде і саме тоді буде найбільш оптимальний період для здійснення вкладів.
Також все більш актуальними стають прогнози аналітика Еріка Наймана, який запевняє, що буквально через рік ціна платини стане меншою за ціну золота. Така ситуація буває дуже рідко і нею варто скористатися – вкладати гроші в цей метал, якщо він справді стане дешевшим від золота.