Кожна країна має свій золотий резерв. Звичайно, він може бути різноманітний за обсягом, проте напряму залежить від економічної потужності держави.

Золотий резерв– це запас золота, що знаходиться в розпорядженні держави, який може зберігатись у монетах чи  злитках. Він знаходиться під керівництвом центрального банку або міністерства фінансів.

Створення золотого резерву в першу чергу носить на собі функцію стабілізації курсу національної валюти, при цьому може використовуватись як спосіб розрахунку. На даний час ціна золота становить 1240 доларів США за одну унцію

Країни які входять до списку лідерів за об’ємом золотого запасу станом на 2016 рік:

  1. США- 8133,5тон
  2. Німеччина- 3384,2тон
  3. Італія- 2814,0тон
  4. Франція- 2435,4тон
  5. Росія- 1112,5тон

Цікавий факт, що у 1930-х роках багато європейських країн, задля безпеки свої золотих резервів, переправили золото до Сполучених Штатів Америки, таким чином намагаючись вберегти його від грабунку фашистами. Все це переправлене золото зберігається в США і до цих пір.

Всім напевно стає цікаво – аде ж зберігають країни свої золоті резерви?Сховищами для державного золота можуть бути: підвальні приміщення центральних банків, території воєнних баз, як от Американський Форт-Нокс та інші важливі стратегічні об’єкти, які надійно охороняються.

Форт-Нокс- це спорудження, яке в одному місці зберігає найбільшу кількість видобутого золота на землі –це приблизно 4600 тонн.

Недарма цьому сховищу довірили таку кількість золота, адже його по праву можна вважати найзахищенішим об’єктом у світі. Вхід до нього перекривають двері вагою у 20 тон, а стіни складаються з шарів граніту та бетону. Під час Другої світової війни там також зберігалися Велика хартія свобод та королівські регалії Великобританії.