Про це заявив міністр культури Росії Володимир Мединський.

За його словами, ні російський уряд, ні Мінкульт не будуть брати участь у судовому процесі щодо колекції скіфського золота.

“Ми не беремо участь у процесі. Це процес кримських музеїв. Це суперечка між кримськими музеями, де це золото було – де ці артефакти були знайдені, вивчені, обстежені, відреставровані і довгі роки зберігалися – і голландським музеєм”, – сказав російський міністр.

Нагадаємо, що конфлікт виник через окупацію Криму Росією, саме в цей період експонати перебували на виставці в Амстердамі. Після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані гарантії, не повернула кримські експонати в Національний музей історії України, який був визначений їхнім зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури.

Причиною відмови було визначено “можливі претензії з боку кримських музеїв”. Контракт на тимчасове зберігання колекції Музей Аллард Пірсон завершився 13 червня 2014 року. Згідно із законом ці культурні цінності вважалися незаконно вивезеними з України і підлягали поверненню.

14 грудня суд Амстердама вирішив повернути скіфське золото, яке виставлялося в Нідерландах, не в окупований Крим, звідки воно поїхало на виставку в 2013 році, а до України, як власниці цих музейних артефактів.

Того ж дня окупанти Криму заявили про намір оскаржити вердикт окружного суду Амстердама.

Видавець: DEPO.UA