Зараз в гаманці практично кожного українця можна знайти кредитну картку. Це доступний і швидкий спосіб отримати гроші, особливо тепер, коли українські бюджети нещадно спустошує криза. Основною перевагою використання кредиток є можливість використання грошей в будь-який час і в будь-яких розмірах (в межах ліміту), варто тільки підійти до банкомату і зняти потрібну суму. Погасити заборгованість перед банком варто в межах встановленого терміну. За такі послуги фінансові установи стягують певні суми, зазвичай у відсотковому співвідношенні до використаних кредитних коштів.

Найпопулярнішими на території України є картки платіжних систем MasterCard та Visa. Вони також поділяються на спеціалізовані види, що відрізняються між собою сумою кредитного ліміту, вартістю обслуговування та іншими функціями, які пропонують банківські установи.

Замовити кредитну картку можна трьома способами. Перший – стандартний, бажаючому потрібно особисто прийти у банківське відділення з необхідними документами (зазвичай, це паспорт, ідентифікаційний код та довідка про доходи). Неіменну карту видадуть одразу, а іменну доведеться якийсь час чекати. Ще один популярний спосіб – замовлення кредитки через інтернет. Проте відвідати банк все одно доведеться – щоб підписати договір та власне забрати карту. Третій спосіб – відкриття кредитного рахунка за наявністю дебетової картки або використанням інших продуктів обраного банку. В такому випадку представляти пакет документів вже не потрібно, адже банківська установа вже володіє необхідною інформацією.

Часто чимало українців, оформляючи кредитки цікавляться тільки величиною кредитного ліміту. Проте ми рекомендуємо звертати увагу на пільговий період використання коштів, комісія при знятті коштів у банкоматі (від 2,5% до 10%), плата за обслуговування карти та інші платні послуги, що пропонує банк. Врахування цих всіх факторів допоможе зрозуміти, наскільки власне вигідним є використання такої кредитної карти. Для прикладу, деякі банки зменшують комісію за користування коштами, проте піднімають оплату за обслуговування картки – і навпаки. Тому перед оформленням варто детально вивчити всі запропоновані умови, щоб обрати найбільш вигідний варіант.

Якщо підсумувати всі плюси і мінуси кредитних карток, то вони безумовно є зручним і доступним джерелом отримання коштів, проте тільки для осіб з регулярним доходом, що може покрити суму боргу. Інакше – кредитка з легкістю доведе свого власника до боргової ями.