Почнемо з визначення, світова валюта– це валюта у якій проводяться всі міжнародні платежі. Наприклад: за нафту, газ, вугілля, і т.д. також вона є основною резервною валютою.

Самою першою міжнародною валютою- був іспанський песо. Дана валюта була випущена королем  Карлом I у (1516—1556), і мала вигляд срібної монети.

З 1840 р. по 1944 р. світовою валютою був- англійський фунт стерлінгів. Так склалося через те, що в цей період, Англія була найбільшою колоніальною державою. В її колоніях звичайно ходовою валютою був фунт.

В липні 1944 року під завершення другої світової війни, результат якої був вже визначений заздалегідь, в місті Бреттон-Вудс ( США) була проведена міжнародна фінансова конференція. На якій зібралися  одні із самих впливових людей того часу. Подейкують що там були присутні: Рокфелерри, Моргани, Ротшильди, але не будемо вдаватися у здогадки. Саме тоді світовою валютою був призначений долар США. І встановлена чітка ціна на золото 35 американських доларів за 1 тройську унцію.

В березні 2009 року, через світову глобальну кризу, деякі країни а саме- Росія та Китай, підняли питання про зміну світової валюти.

Також варто уваги Євро– запроваджене 1 січня 1999 року в без готівковий обіг, а починаючи з 2002 вже введені у готівковий обіг.

У зв’язку з появою євро, домінування долара на світовому ринку почало зменшуватися, через те що європейська валюта була представлена великою економікою. Євро як національну валюту прийняло 19 країн.