Болгарія – європейська держава, яка розташована на південному сході материка. Столиця – місто Софія. Економіка держава розвивається за рахунок туризму та сфери послуг.
Монети
Національною валютою є місцевий лев, який, у свою чергу, поділяється на 100 стотинок.
Болгарські стотинки введені в національний обіг наприкінці ХХ століття – в 1999 році. Номінал монет-стотинок – 1, 2, 5, 10, 20 і 50. Початково найдрібніші розмінні монети в 1, 2 та 5 стотинок виготовлялись із сплаву міді та алюмінію, з 2000 року – з бронзи та сталі. Всі інші номінали монет виготовлені теж зі сплаву, але вже мідно-нікелевого. Єдиним зображенням на всіх монетах є Мадарський вершник – рельєфно висічений на скелі пам’ятник вершнику біля однойменного поселення.
В останні кілька років Болгарія слідує за прикладом інших держав та замість паперових банкнот в 1 та 2 лева чеканить таким номіналом монети. Замість Мадарського вершника аверс цих монет прикрашає Святий Іоанн Рильський.
Банкноти
Назва «лев» в Болгарії пішла від перших грошей, які проникли на територію цієї держави – голландських грошей із зображенням відповідної тварини. Перші сучасні зразки введено в останній чверті ХІХ століття, а сучасні банкноти належать кінцю ХХ – початку ХХІ століття.
В обігу Болгарії знаходяться банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 та 100 левів.
Друкувалась вся болгарська валюта в період між 1999 та 2007 роками. Всі банкноти різні за розмірами та зображеннями на них. В основному це святі Іоанн Рильський та Паїсій Хилендарський, а також громадські, культурні та політичні діячі, в основному, ХІХ століття – педагог та вчений Петар Берон, поет, письменник, один з перших прем’єр-міністрів Болгарії Стефан Стамболов, поет Пенчо Славейко, письменник та перекладач Алеко Константинов. На реверсі банкнот зображено місто Софію, різні стародавні картини та сюжети з історії. Головними кольорами, в яких виконано та видрукувано леви – фіолетовий та оранжевий.
Після того, як Болгарія стала членом Європейського Союзу, вона зобов’язана перейти на загальноєвропейську валюту. Час такого переходу наразі уточнюється владою та громадськістю Болгарії.
Крім лева, в закладах Болгарії можна розраховуватися і євро, на жаль, долари місцеві підприємці беруть неохоче. Ще однією цікавою особливістю фінансової системи Болгарії є суворе покарання за спробу обміняти валюту не в офіційних обмінниках а «з рук», саме тому радимо бути уважними.
Починаючи із кінця ХХ століття курс болгарського лева тісно прив’язаний до європейської валюти і становить приблизно 1,95 лева за 1 EUR. Міжнародне позначення грошової одиниці – BGN.