Всі звикли до обігових монет, які щодня бачимо у гаманці, але мало хто знає про унікальні зразки, які важко назвати звичайним грошовим знаком. Сьогодні саме про них піде мова.

Найважча монета

На даний час найважчою вважається монета номіналом 1 мільйон доларів та вагою 1000 кілограмів, виготовлена з золота найвищої 999,9 проби. Її виготовив австралійський монетний двір ще у 2011 році і досі цей рекорд ніхто не зміг побити.

Аверс даного зразка прикрашає профіль королеви, а на звороті зображено національну австралійську тварину – кенгуру.

Найважча монета

Монета, що притягує удачу

Невелика острівна держава Палау відзначилася тим, що випустила однодоларову монету унікального дизайну – у вигляді чотирилистника, який є символом удачі.  Символічно, але здобути таку монету вже можна вважати удачею, адже кількість зразків у серії дуже невелика.

Незвичайна монета

Монета як витвір мистецтва

В цій категорії першість здобула Білорусь, де у 2009 році було випущено серію пам’ятних срібних монет квадратної форми номіналом 20 білоруських рублів під назвою «Ілля Рєпін», що дизайном нагадує витвір художнього мистецтва. На ній зображено профіль великого художника поряд з фрагментом його картини.

Незвичайна монета

Найдорожча монета

Звичайний американець збагатився аж на $4,15 млн доларів, продавши єдину монету, яка і вважається найдорожчою в наш час, п’ять центів Liberty Head «V» 1913 року випуску, яких залишилося всього 5 штук.

Найдорожча монета

Найцінніша монета

В єдиному екземплярі, за словами спеціалістів, дійшла до наших днів старогрецька срібна тетрадрахма. Її вартість оцінюють у понад 3 мільйони доларів. Зберігається даний експонат у Королівській бібліотеці Бельгії.

Найцінніша монета

Найменша монета

Перемогу в цій номінації здобув індійський монетний двір, який випустив четвертаки Тара Віджаянагара діаметром 4 міліметри і вагою всього 1,7 грамів. Матеріалом для виготовлення було обрано срібло.

Найменша монета