Нафта- чорне золото. Символічно що статтю про цю речовину ми ропочинаємо не з наукового визначення, адже ця хімічна сполука за досить короткий час, від початку її промислового видобутку, встигла обрости багатьма легандами та історіями. Когось вона робить казково багатим, а когось зводить з розуму. Люди б радше хотіли щоб вона текла з крану замість води. Кожен мріє мати хоча б одну невелику свердловинку – і життя вдалось.

По суті своїй нафта– це корисна копалина, горючого типу, легша за воду, з різким запахом, та нерозчинна у воді. Найголовніший компонент для палива рідкого типу, різноманітних мастил, та синтетичних матеріалів.

З визначенням ми розібралися, йдемо дальше

Історія та походження нафти

Нафту розпочали видобувати ще за 6 тис. років до н.е. Давні Єгиптяни використовували її  для бальзамування, також нафтові бітуми мали застосування у будівництві. З них робилися будівельні розчини.

Саме походження нафти достеменно невідоме. Тут геологи та хіміки розділилися на два табори. Прихильники органічного походження, та прихильники неорганічного походження. Остаточне вирішення цього питання, внесе вагомий склад у розробку нових родовищ та оцінювання запасів цієї корисної копалини.

Видобуток

Видобуток нафти- це складний технологічний процес який включає в себе: нафтовидобування, збирання видобувної нафти,  підготовка видобувної нафти, транспортування. У промислових масштабах почала добуватися у другій половині ХІХ

Добувається різними способами, найпоширеніший із них- це компресорний і глибинонасосний. Цими способами користуються і сучасні нафтові вишки.

Світові лідери по видобуванню нафти є: Ліга арабських держав, США, Саудівська Аравія, Росія, Іран, КНР.

Роль нафти в світовій економіці

нафтаВ наш час нафта на світовій арені енергоресурсів, відіграє одну із ключових ролей. Вона впливає на економічний розвиток країн, фінансові індекси,  політичні відносини, і в випадку виникнення воєнних конфліктів, не побоюсь цього слова, відіграє вирішальну роль.

Оскільки поклади нафти є не рівномірні по цілій землі, інколи виникають проблеми в попиті та пропозиції. Для контролю та регулювання таких речей створений спеціальний орган ОПЕК, який в свою чергу кожного року встановлює квоту на експорт сирої нафти, та регулює світові ціни на цю речовину.

Роль нафти у нашому житті

Чи задумувались ви колись над цим питання?

Ця речовина з різким запахом відіграє важливу роль, та бере повсякденну участь у нашому житті.

Загалом з неї отримують більш як дві тисячі продуктів, це: бензин, газ, фарби для книжок, одяг, будівельні матеріали, асфальт яким покриті наші дороги. Сучасна медицина, косметологія, фармакологія, просто не можуть існувати без нафти. Також завдяки нафті наша земля отримує одобреня, після яких віддячує нам хорошим урожаєм.