Відпочинок – здавалося б, всі розуміють значення цього слова. Розуміють, але, нажаль, більшість людей неправильно користуєтьсяцією можливістю.

Наведемо приклад: Ви цілий рік працювали не покладаючи рук, заробляли гроші, росли у кар’єрній площині тощо. І ось настав час довгоочікуваної відпустки, якоїВи думками прагнули напевне ще за півроку до її початку. Розпланували собі відпочинок – море, похід в ліс або поїздка за місто, на дачу – однимсловом,Ви точно знаєте де проведете ці бажані дні.

Проводячи відпустку, буквально першого дня Ви раптово згадуєте, що потрібно закінчити ремонт, зробити ще щось, вирішити ще якісь невідкладні питання. В кінцевому результаті, поїздка до моря або до бабусі на дачу плавно переходить на другий план, і Ви проводите її перед телевізором або з інструментами в руках. Я впевнений, що у Вас були такі ситуації, але надіюсь після прочитання цієї статті більше не повторяться.

Чому?

Почнемо з того факту, що відпочинок – життєво важлива необхідність. Кожен день людину засмоктує ритм життя, який не бере пауз і не зупиняється. В когось він більш інтенсивний, а в когось менше. Та як би не було, людина з дня у день піддає свій організм шкідливим стресам, які точно не проходять безслідно для нервової системи, залишаючи відбиток на все життя.

Це веде до проблем із здоров’ям, проблем у стосунках з рідними та друзями. Ви напевно думаєте – чому все так? Всі ці мікро- та макростреси накопичуються і роблять людину дратівливою, моментами неадекватною, з апатичним настроєм та нервовими зривами.

Відпочинок- це Ваш успіх

Саме так. Успішним людям вже давно відома ця істина.Як це працює?Коли Ви на роботі або займаєтесь мозоквласним бізнесом чи коли пишете твори, Ви робите це по певній системі за таким собі алгоритмом. Тобто, перед тим як сісти за робоче місце, Ви прокидаєтеся, вмиваєтеся, снідаєте, їдете у транспорті, заходите в офіс – і Ви на місці. Потім працюєте,обідаєте і знов працюєте, закінчили робочий день – вертаєтесь додому, вечеряєте, дивитеся телевізор і йдете спати.  Звичайно, не у всіх саме так і в такій послідовності, але в основному подібно.

Такі дії відбуваються з дня у день. Як правило у більшості людей – це одноманітність. Без тривалого відпочинку Ваш мозок, перестає працювати з притаманною продуктивністю, Ви не помічаєте речі, які раніше здались би очевидними, одним словом активністьмозку значно притуплюється. І Ви вганяєте себе у стан своєрідного застою та психологічної депресії. І вже тоді про успіх та й взагалі якийсь рух вперед у досягненнях годі і говорити.

Як з цим боротися?

Відпочинок. Це не означає що Ви повинні завалитися перед телевізором з банкою пива. Але Вам обов’язково потрібно поміняти обстановку,розслабитись тілом і розслабити мозок.

Подорож іншими країнами з цим справляється найкраще, але якщо немає можливості поїхати у турне, тоді це може бути: поїздка на велосипеді, похід у тренажерний зал, шашлик на дачі або навіть зустрітися з друзями і поговорити на приємні теми.

Суть в тому, що Ви маєте навчитися відпочивати. І цей відпочинок буде корисним лише тоді, коли Ви зможете відволікти  мозок від заданого курсу на успіх. Чим більш стресова та відповідальна у Вас посада, тим частіше робіть собі відпочинок. Як Ви вже дізналися, це не обов’язково має бути двотижнева відпустка  на морі. Прислухаючись цієї простої поради, Ваші починання та проекти вийдуть на новий рівень і Ви точно помітите наскільки змінилося самопочуття і настрій протягом післявідпусткових робочих днів.