Історія євро бере свій початок з 40-х років ХХ століття, коли по закінченні Другої світової війни між державами Європи панував відносний мир. Для того, щоб зберегти мирні відносини на континенті і було вирішено розробити нову валюту, яка мала б створити міцні фінансові відносини між країнами-учасницями, а це відповідно мало б зміцнити загальнодержавні, суспільні та політичні взаємозв’язки. Втілити даний задум вдалося аж на початку 2000-х років, після введення в обіг перших євробанкнот та євромонет.

Хоча, дані події відбувалися відносно недавно, проте таке нововведення вже встигло обрости цілою низкою гіпотез. Дані припущення стосуються автора знака євро – за деякими даними, цією людиною є один з головних дизайнерів ЄС Артур Ейзенменгер, інші твердження розповідають про Роберта Калина, дизайнера валют, що випускаються Центральним Банком Австрії. А треті джерела розповідають про дану розробку як спільний проект провідних дизайнерів з різних країн Європи.  Єдиний факт, який не викликає сумнівів, той, що обрана комісія мала безліч варіантів для вибору знака євро. Цікаво, що представництва ЄС досі не відкривають завіси таємниці походження знака євро, при тому, що, для прикладу, автори дизайну єврокупюр та прапора ЄС є відомими.

Основними трактуваннями дизайну знака даної грошової одиниці є поєднання таких компонентів:

  • Грецький символ епселон, який означає європейське зародження;
  • Буква Е символізує об’єднану Європу;
  • Паралельні горизонтальні лінії, які накладаються на букву означають стабільність даної валюти.

Проте існує версія, яка не відповідає запропонованому Єврокомісією варіанту – буква Е також може бути взята з прізвища можливого автора: Ейзенменгер.

Що стосується самої назви «євро», то тут варіант тільки один, хоча і досі до кінця не підтверджений. Зробив це нікому не відомий француз Жермен Пірло, який написав листа до головуючого Єврокомісії з пропозицією назвати валюту одиницю «євро», а її розмінну одиницю «ропа». При цьому, в середині 90-х років було чимало пропозицій дати ім’я новій грошовій одиниці і, як зазначають очевидці, звучав навіть варіант «money».

Сьогодні євро – це потужна світова валюта з стабільною вартістю, її асоціюють з впевненістю та довгостроковими перспективами. Незважаючи на внутрішні конфлікти між країнами Єврозони, даній грошовій одиниці, яка є спільним валютним механізмом, передбачають стабільне існування та мінімальні діапазони коливань вартості.