За даними останнього дослідження MasterCard показало, що європейці вважають гроші найменш гігієнічними,  за брудом, на їхню думку, банкноти і монети перевищують навіть робочий стіл, смартфон та поручні ескалаторів. Чи так це насправді? Тому вчені Оксфордського університету вирішили дослідити наскільки брудні гроші в європейських країнах.

Для дослідження було обрано 25 купюр 6-ти різних валют. При цьому з кожної банкноти взято 10 окремих мазків. За даними проведених аналізів, зібрані банкноти, що якийсь час були в обігу, містять від 20 до 30 тисяч бактерій, а на зовсім нових, щойно надрукованих знайшли в середньому 2-3 тисячі. Це означає, що з будь-якої готівки, яку Ви тримали в руках, на Вашу шкіру переходять тисячі бактерій. Саме тому, за словами професора Оксфордського університету, побоювання песимістів небезпідставні – серед цих тисяч мікроогранізмів часто зустрічаються патогенні і досить небезпечні зразки, серед яких присутні також клебсіели – бактерії, що інфікують рани, слизові оболонки та сечові шляхи, та ентеробактерії, звичайним місцем локації яких є кишечник людини чи тварини. Одного доторку до банкноти-переносника буває достатньо, щоб потенційно шкідливі бактерії потрапили на шкіру, а при наявності мікропорізів – і в кров, викликаючи цим самим зараження.

Ще одне важливе питання щодо брудних купюр порушила представник Британії – Саллі Девіс. За її словами, зараз велика кількість патогенних мікроорганізмів мутуючи, стають невразливими до дії антибіотиків, цьому також сприяє постійний обіг банкнот по різних країнах. При зараженні такими штамами лікування зазвичай дуже довге і має важкий перебіг, а в деяких випадках – з летальним закінченням, адже ліки можуть взагалі не подіяти.

Дослідження були проведені у 15-ти європейських країнах і справді виявили, що купюри містять набагато більше бактерій, ніж поручні ескалатора, кнопки банкоматів чи клавіатура комп’ютера. Крім того, більше 80-ти відсотків європейців  вважають, що готівка є небезпечною у користуванні, тому віддають перевагу картковим розрахункам, що крім цього, є ще і дуже зручним способом оплати.