З розпадом СРСР та першою чвертю століття незалежності люди зрозуміли, що в умовах капіталізму кожен мусить опиратись на себе і взагалі ніхто нікому нічого не винен, в тому числі й держава. Так, американська мрія про роботу на себе прийшла в Україну.

Працюючи за графіком з 8 до 17 в умовах України можна заробляти тільки в тому випадку, якщо ви наближені до чиновницьких місць, де крутяться великі гроші, або в ІТ-індустрії. Все інше – життя від зарплатні до зарплатні. Працюючи на когось/в державній інституції не можна бути на 100% впевненим у добробуті родини, а тому багато людей зацікавлені в тому, щоб розпочати власну справу. Як це зробити, тобто чи можливо почати власний бізнес з нуля? Звичайно, розпочати свою першу справу з самого початку набагато важче, ніж другу, третю і так далі. Вся суть, само собою, у відсутності досвіду, який відіграє ключову роль. Але цю істотну прогалину можна заповнити активністю, яка притаманна будь-яким новим починанням.

Найкраще працює той бізнес, який побудований на симпатії до улюбленої справи. Стів Джобс, Ілон Маск та Генрі Форд були в першу чергу людьми, які віддано любили те, що робили, а вже потім – вели бізнес. Саме це і має лежати в основі бізнесу з нуля. Все інше – нижче.

Бізнес-ідея

Первісно важливо мати бізнес-ідею. Створення і ведення якоїсь справи не приведе до успіху без первісної загальної ідеї. На початках створення та ведення бізнесу важливе все: як розпочинається рух бізнесу, хто залучений до партнерства з людей та якими є ресурси фінансові. Аналіз успішних конкурентів, їхніх особливостей та переваг, діагностика обраної сфери – все це допоможе стати на ноги та укріпитись на ринку, який було обрано для ведення бізнесу.

Ринок

Не менш важливим компонентом вдалого бізнесу з нуля є досконале вивчення того ринку послуг чи товарів, в якому планується розвиток Вашої справи. Ця діагностика не є простою, проте дуже важливо, адже від цього залежить більша частка успіху. Для вивчення цієї проблеми, визначення пріоритетів, важливо працювати з бізнес-форумами, спілкуватись з тими, хто пройшов схожий шлях, в мережі Інтернет, а також консультації з спеціалістами. Це спростить роботу та допоможе не перегоріти в перші місяці ведення бізнесу.

Фінансування бізнесу з нуля

Фінансові витрати – одна із основних опор розвитку власного бізнесу. Звісно, найкраще, коли на початкових етапах в людини, яка хоче вести бізнес, присутній власний стартовий капітал. Та оскільки таке буває рідше, тому в допомогу приходять різні фінансові структури та інституції, які готові профінансувати проект. Для цього потрібно мати добру репутацію, чітку бізнес-ідею та бізнес-план, що буде імпонувати потенційному інвестору.

Після запуску бізнес-проекту дуже часто потрібно просто почекати, не спішити, дати час собі та своєму бізнесу зарекомендувати себе на відповідному ринку, а також потенційним покупцям/отримувачам послуг звикнути до нового гравця. А далі – везіння, розум, грамотна стратегія допоможуть не просто утриматись на плаву, а й розвиватись надалі. Головне – не кидатись з одного бізнесу в інший та пам’ятати, що колись Amazon, Apple та інші теж починали не без труднощів. І ще – в бізнес-світі виживають найсильніші.