Кілька днів назад НБУ визнав ще один банк неплатоспроможним – цього разу під лезо потрапив Фортуна-Банк. Причиною цьому стала неможливість інвесторів знайти кошти на докапіталізацію.

Ще 11 січня жертвою від’ємного значення регулятивного капіталу став Платинум Банк, а наступним в списку фінансових банкрутів наприкінці січня визнали Фортуна-Банк. Дана установа займала середні місця за активами в рейтингу вітчизняних банків і довгий час оприлюднювала стабільні результати – ще третій квартал 2016 року показав, що власний позитивний капітал становить понад 570 мільйонів гривень.

Кошти вкладникам зобов’язався повернути Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. В даній установі ще не оприлюднили точну суму, але достеменно відомо, що Фортуна Банк винен близько 683 мільйонів гривень. В даному випадку складається така ситуація, що велика частина вкладів перевищують ліміт у 200 тис. грн., тому ФГВФО забезпечить виплату тільки гарантовані суми вкладів, що в загальному не перевищують 96 мільйонів гривень.

За прогнозами аналітиків, Фортуна-Банк  не останній, хто збанкрутує у 2017 році. Нагадаємо, що за вимогами до липня всі українські банки повинні мати у розпорядженні не менше 200 млн грн – отримати кошти можна через залучення інвесторів, розширення числа клієнтів, об’єднання з іншими банками тощо.