У фінансовому світі з кожним днем відкривається все більше можливостей для нових гравців, особливо доступними стали перспективи з розвитком інформаційних технологій. Особливо популярною і прибутковою останнім часом визнано професію трейдера.

Трейдинг полягає в здійсненні маніпуляцій з капіталом на міжнародних чи локальних фінансових ринках з метою отримання прибутку. Суть роботи полягає у покупці пакетів акцій, валюти та інших активів за однією ціною та перепродаж їх за іншою, більш вищою. За рахунок різниці цін трейдер збагачується. Але не все так просто, як здається – для справді успішної роботи необхідно досконало вивчити ринок і всі фактори, які на нього впливають, навчитися читати графіки цін на валюту та акції, правильно інтерпретувати все вивчене і тільки тоді будуть максимальні шанси на заключення вигідних угод купівлі/продажу.

Отже, якщо Ви твердо вирішили стати трейдером, ми допоможемо зорієнтуватись розбивши увесь процес на кілька послідовних етапів:

  • Визначення з напрямом і способом торгівлі. Для початку Ви маєте вирішити як саме бажаєте працювати в майбутньому – самостійно чи в команді інвестиційної компанії, також варто наперед визначити фінансові ринки – для прикладу, форекс, фондовий чи інші.
  • Навчання за обраним напрямом ринку. Обов’язково радимо пройти хоча б невеликий курс навчання – зараз у вільному доступі мережі Інтернет знаходиться чимало навчальних матеріалів, посібників та відеокурсів за якими легко можна опанувати основи трейдингу. Якщо Ви не впевнені, що зможете вивчити матеріали самостійно – завжди є варіанти платного очного, заочного чи дистанційного навчання – зараз дуже багато інтернет-компаній надають дані послуги у різноманітних варіаціях.
  • Тренування на демо-рахунку. Після базового навчання рекомендуємо отримати перші практичні навички саме за допомогою демо-рахунку. Якщо немає можливості тренуватися безкоштовно, то найкраще для початку не використовувати великі суми – адже базове навчання ще не зробить з Вас професійного трейдера і при вкладанні чималих коштів існує реальна загроза їх втратити. Період демо-практики не варто затягувати – як тільки Ви стабільно отримуєте позитивні результати роботи, радимо переходити до справжньої торгівлі.
  • Створення торгового рахунка. Ось і настав етап випробувати свої сили в реальній торгівлі. Найбільш важливою рекомендацією на даному етапі буде поступовий перехід від невеликих сум до їх збільшення. Часто при оперуванні реальними грошима трейдери-початківці зустрічаються з психологічними проблемами – так званого азарту, коли на етапі успіху невиправдано укладаються нові угоди чи при втраті грошей виникає бажання «відігратись». Тому ми рекомендуємо завжди в будь-якій ситуації зберігати спокій і не піддаватись тимчасовим бажанням.

Підсумовуючи дане питання, хочемо побажати успіху і порадити ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно вдосконалюватись. Навіть досвідчені і успішні трейдери часто випробовують нові стратегії на демо-рахунках, тому використовуйте всі нові можливості. Все у Ваших руках!