Інвестиційні монети – це зразки монетної продукції, які вважаються інвестиційними інструментами і випускаються великими тиражами. Виготовляються з дорогоцінних металів найвищої проби, зазвичай вона складає 999,9.

В Україні зараз можна придбати такі монети виробництва Польщі, Білорусі, Австралії, Канади та інших країн. Іноземні зразки оподатковуються 18% податком на додану вартість, на відміну від вітчизняних, які випускає Національний Банк України з 2011 року:

Найменування

Номінальне значення, грн Метал Маса металу, г Закупівельна ціна, грн Ціна продажу, грн

Архістратиг Михаїл

1

Срібло 31,1 462 599

10

Золото 15,55 16 430 17 898

5

Золото

7,78 8215

9031

10

Золото

31,1 32 860

35 467

2 Золото 3,11 3286

3711

 

Чимало українських банків пропонують продаж інвестиційних монет, серед них – Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк, Фінанси і Кредит, VAB Банк та інші. Проте, як свідчать статистичні дані, українці в минулому році не поспішали вкладати свої гроші в даний об’єкт інвестицій – тільки 21% опитаних вже зробили це чи планують найближчим часом, тоді як більше 50% віддають перевагу банківським металам.

Дехто вважає, що злитки дорогоцінних металів та інвестиційні монети – це практично одне і те саме, оскільки ціна на метал в них є однакова. Проте, витрати на виготовлення монет будуть значно вищими, ніж у злитків, що є додатковою перевагою в перших. В той час, для інвесторів, що планують придбати півкілограма золота і більше, оптимальним варіантом стануть саме злитки. Але головною перевагою інвестиційних монет є те, що їх в будь-якій ситуації зобов’язується викупляти Нацбанк у своїх відділеннях, в той час, як злитки приймають далеко не всі установи.

Якщо Ви таки вирішили вкласти свої кошти у монети з дорогоцінних металів, користуйтеся простим правилом – чим меншим є тираж, тим більшою є вірогідність зростання вартості у майбутньому. Для того, щоб розраховувати на певний прибуток, експерти також радять дивитись на даний вид інвестування як довгостроковий, коли пасивний дохід буде через 5-10 років. Його складатимуть ціна на дорогоцінні метали, яка поступово зростатиме та вік – «старіші» зразки цінуються вище. Крім того, після введення ПДВ на іноземні дорогоцінні монети, перспективи для вітчизняних значно зростають.

Після придбання монет, варто подбати про їхнє відповідне зберігання. Ми рекомендуємо зберігати у невеликих прозорих контейнерах, адже зразки найвищої якості, так званого «пруф», мають дзеркальну поверхню і будь-який дотик може залишити мікроподряпини – через такі дефекти монети втрачають в ціні.